Logo

Sākumlapa

Mākslīgā zāle

Hero Image related to Mākslīgā zāliena tenisa laukumi

Mākslīgās zāles tenisa un padel laukumu segumi

Sākumlapa

>

Mākslīgā zāle

>

Mākslīgā zāliena tenisa laukumi

Mākslīgās zāles tenisa korti

Tenisa laukumiem piedāvājam dažādus segumus, kas pēc savām īpašībām iedalās ´'ātruma´' klasēs. ITF (Starptautiskā Tenisa Federācija) tenisa laukumu klasifikācijas Programma ir izstrādāta, lai palīdzētu pircējiem izvēlēties to tenisa virsmas segumu, kas visvairāk atbilst klienta prasībām. ITF klasificē kortus vienā no piecām kategorijām :

1 - Lēns, 2 - Vidēji lēns, 3 - Vidējs, 4 - Vidēji ātrs, 5 - Ātrs. Ar ātrumu mēs saprotam bumbiņas atlekšanas intensitāti. Savā starpā segumi atšķiras ar zāliena stiebru augstumu, biezumu, formu un daudzumu uz m2. Mēs piedāvājam mākslīgā zāliena korta segumus katrai gaumei, bet vairumā gadījumu mākslīgā zāliena tenisa kortu segumi būs no trešās klases līdz piektajai.

Pastāv vairākas labas alternatīvas izvēloties tenisa laukuma segumu, bet salīdzinājumā ar citiem, mākslīgās zāles segums kalpos nevainojami pat lietainā laikā. Arī kopšana tam vajadzīga ļoti minimāla. Mākslīgās zāles segums nodrošina teicamu laukuma seguma kvalitāti visos gadalaikos, izņemot, protams, ja to klāj sniegs.

Uzstādot laukumu, tiek iestrādātas baltas laukuma robežu līnijas, kas nav jāatjauno visu zāliena kalpošanas laiku. Mākslīgā zāliena tenisa laukuma izbūve, salīdzinot ar citām alternatīvām, būs ekonomiskākais variants. Tenisa laukuma seguma un uzstādīšanas izmaksas ir ap 25 000 EUR +PVN, neskaitot pamatnes izbūvi.

Standarta tenisa laukuma izmērs ir 18,3x36,6m. Vietās ar ierobežotu teritoriju ir iespēja izbūvēt nestandarta tenisa laukumus pēc ITF ieteiktajām rekomendācijām. Korta segumu parasti uzstāda uz labi sagatavotas šķembu pamatnes, ideāli līdzena asfalta vai betona seguma. Noteikti nedrīkst aizmirst par labu ūdens novadīšanas sistēmu! Detalizetāku informaciju par tenisa laukumu izbūves pamatprincipiem atradīsiet zemāk.

Tenisa laukuma izmēri
Smits vienmērīga iestrāde
Mākslīgās zāles tenisa laukums iekštelpās
Vienlaidus zaļa tenisa laukuma izbūve
Tenisa korta izbūves procesā
Dubultais tenisa korts
Top ltenisa korts kempingam
Tenisa laukums ar papildus basketbola opciju
Jāsāk ar centru!
Seguma tuvplāns
Tenisa laukums pļavas vidū gandrīz gatavs

Tenisa kortu pozicionēšana, plānošana un izbūve

Spēles laukums.

Pozicionēšana: Tenisa kortam jābūt būvētam vietā, kas pasargāta no vēja un trokšņa. Tenisa laukums jānovieto attālumā no apstādījumiem, lai tie uz laukuma neradītu liekus netīrumus. Korts ideālā pozīcijā būtu gareniski ziemeļu-dienvidu virzienā, 15 grādu leņķī.

Izmēri.

Iekšējā laukuma izmērs ir 10,97 x 23,77 metri , dubultspēlei 8,23 x 23,77 ar ieteicamo pagarinājumu no bāzes līnijas 4 līdz 4,5 metri ar privātu lietošanu ( ja vieta to atļauj vēl vairāk, līdz 6,5 metriem ) pagarinājums laukuma malās ir 2 – 2,5 metri vai vairāk. Līniju platums ir 5 cm. Ieteicamie izmēri ir 18,30 x 36,60 metri.

Pamatne.

Laukumu var uzbūvēt uz ūdens caurlaidīga vai necaurlaidīga substrāta. Izvēle ir atkarīga no pasūtītāja vēlmēm. Šķembu/ smilšu pamatnei kritumu izveide nav nepieciešama. Asfalta vai betona ūdens necaurlaidīgajam kortam būs vajadzīīgs kritums: no korta centra uz ārējām malām 0,5 % kritums ( 5mm uz 1 meetru). Lietus ūdens novadīšana jānodrošina ar drenāžas kanāliem, kas izveidoti pa perimetru.

Žogs.

Kā žogu mēs iesakām PVC stiepļu tīklu 4 x 4 cm / 2,5 mm. Kopējam augstumam jābūt vismaz 3m un aiz bāzes līnijas pagarinājumiem līdz 4 metriem. Žoga stabi ik pēc trim metriem.

Tīkls.

Tīkla stabi ir novietoti uz laukuma gareniskās ass 0,915 metru attālumā no laukuma ārējām līnijām. Stabiem ir 12,80 metru attālums starp tiem. Tīkla stabus ievieto caurulēs, kas tiek iebūvētas 50 x 50 x 70 cm betona lējumā. Stabu augstums ir 107 cm virs laukuma virsmas. Tīkls tiek pievilkts starp stabiem līdz 91,4 cm augstumam vidū līdz 107 cm malās pie stabiem.

KĀ IEGĀDĀTIES? CIK MAKSĀ? BEZMAKSAS PARAUGI:

Darba dienās 8-17 Pirms vizītes vēlams sazināties telefoniski

Galvenās kategorijas

  • Sākumlapa

  • Mēs

  • Privātuma politika

Footer Logo